NATIVNÍ TERAPIE

Každý z nás se setkává ve svém životě se spoustou problémů.

I přesto, že si tyto problémy, různé vzorce našeho chování uvědomujeme, většinou k ním zpět sklouzneme.

 

Důvody těchto vzorců, které jsou většinou přebrané, je způsob výchovy, tzn. vliv rodičů, učitelů, jiných autorit a sociální programování.

Jindy to jsou výsledky okamžiků, kdy jsme se podprahově cítili ohroženi, utlačování, okrádáni a zneužíváni. Je jedno, jestli nám bylo pár měsíců nebo pár desetiletí. Náš organismus v rámci snahy nás ochránit před vším špatným vytlačil tyto chvíle a zážitky mimo naše “vědomí” a ukryl je do hloubky. Z těchto míst, o kterých ani nevíme, že je máme, si je my opakovaně vytahujeme vždy, když se i minimálně cítíme ohroženi či v podobné situaci. Reagujeme tak velmi přehnaně i na minimální vjem a překvapíme tím nejen sebe, ale hlavně i naše okolí, které velmi často naší reakci “neunese”. Trestáme tak postupem času sami sebe a vyčítáme si. Výčitky se pak mění v projevy na fyzickém těle, změnu emocionálního pole a rozpadající se vztahy i tělo. Přitom je to docela jednoduché. Stačí se vrátit do prvního okamžiku, kdy jsme to zažili v tomto životě, a tam tuto naší zkušenost zpracovat, pochopit a odpustit. Není třeba se pouštět již od počátku do hlubokých regresí a do minulých životů, dokud nemáme zpracovány zážitky z tohoto života, nemá smysl čistit ty minulé.

Při úvodním pohovoru s klientem zjistím témata, která chcete řešit a na která se zaměříme. Probereme Váš zdravotní stav, zázemí, rodinné vztahy atd. V průběhu terapie pracuji s vaším podvědomím, nejedná se však o hypnózu. Terapie probíhá za Vašeho plného vědomí, celou dobu víte, co se děje s vaším fyzickým tělem. Terapii můžeme kdykoliv přerušit.

CO JE NATIVNÍ TERAPIE?

Je to jeden z terapeutických přístupů ke smíření a pochopení se se svým životem. Tuto terapii používáme v případě zřejmých blokád z tohoto i z minulých životů, které nám způsobují fyzické či psychické problémy.

NA CO SE ZAMĚŘUJE?

V první fázi se zaměřujeme na události v tomto životě. Velmi často se stává , že některá událost je tak traumatická, že ji vymažeme ze své paměti. Bohužel zůstává na úrovni podvědomí a pamatuje si ji naše tělo. Z toho důvodu velmi často reagujeme neadekvátně a přehnaně v situacích , které nám tuto událost připomínají.

V JAKÉ ČASOVÉ OSE SE POHYBUJEME?

Zaměřujeme se nejdřív na tento život a období prenatálního stavu a až po vyřešení těchto období se zaměřujeme na životy minulé.

Chcete vyzkoušet NATIVNÍ TERAPII?

Bc. Petra Kocábková
Terapeut duše
Tusarova 17A, Praha 7 17000 – Holešovice